Nagrody Żeby Polska była Polską za rok 2019 zostały wręczone

Zgodnie z zapowiedzią 9 listopada  podczas Koncertu Niepodległości Katarzyna i Jan Pietrzakowie członkowie Zarządu Towarzystwa Patriotycznego wręczyli nagrody żeby Polska była Polską.

Co roku Kapituła fundacji przyznaje to wyróżnienie za postawę i działalność dla dobra Polski.

W tym roku laureatami są:

Robert Kaczmarek- twórca filmów dokumentalnych

Aleksander Nalaskowski, pedagog, prof. dr hab. nauk humanistycznych.

Janusz Szewczak ekonomista, analityk gospodarczy i publicysta

Krzysztof Wyszkowski działacz Solidarności i opozycjonista rządów PRL

Uroczystości wręczenia nagród towarzyszyły znakomite laudacje wygłoszone dla laureatów kolejno  przez  Marię Dłużewską ,prof.  Jana Żaryna, prof. Witolda Modzelewskiego oraz Andrzeja Gelberga.

Oprawą artystyczną był koncert w wykonaniu Jana Pietrzaka oraz zaproszonej Jazz  Orkiestry Tomasza Bielskiego, Pauliny Grochowskiej, Bartłomieja Kurowskiego, Piotra Rafałko oraz Kapeli spod Egidy.

Bardzo serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy publiczności za gorące przyjęcie i liczne przybycie.

Przedstawiamy Państwu poniżej  fotorelację z wydarzenia.

Wkrótce zamieścimy także relację filmową.

Koncert odbył się we współpracy z Narodowym Centrum Kultury oraz wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.