zrzut stron matura

2013-01-19 09:14:10 Jak zrozumieć Polskę?

Jak zrozumieć Polskę , nie znając historii ? Nie da się. Jak osiągnąć sukces w jakiejkolwiek dziedzinie, jeżeli nie zna się podstaw rzeczywistości? Taką podstawą jest los własnej rodziny i tej wielkiej rodziny rodzin jaką jest Ojczyzna. Jeśli to się wie, można szukać swojego miejsca w społecznej czasoprzestrzeni. Szukać w genach impulsów które pozwolą zbudować swój los. Odnaleźć swoją ścieżkę przez niesamowite, jedyne, polskie życie…

Towarzystwo Patriotyczne organizuje ogólnopolski egzamin z historii Polski.

Posłuchaj pytania i zobacz czy znasz odpowiedź:

Nasza akcja organizowana jest w przeświadczeniu, że jest wśród młodych ludzi bardzo wielu, których nie zadowala okrojony program szkolny. Rugowanie historii Polski ze szkół jest częścią większego programu skalpowania pamięci Narodowej.  Młode pokolenia mają prawo wiedzieć więcej i dlatego mimo niesprzyjających okoliczności chcemy dać im możliwość zgłębienia i sprawdzenia swojej wiedzy z rzetelnej  historii Polski.

KOCHANI, SZANOWNI CZYTELNICY! bądźcie świadomymi Polakami, szukajcie swego sukcesu przez wiedzę, nie przez  telewizor. To apel do młodzieży, ale starszaki też mogą się przyłączyć!

Jan Pietrzak

Więcej pytań i zagadek- zobacz

2014-05-08 10:30:52 Dlaczego niezależna matura.

Towarzystwo Patriotyczne organizuje ogólnopolski egzamin z historii Polski.

2014-05-08 10:29:09 Dlaczego niezależna matura.

Towarzystwo Patriotyczne organizuje ogólnopolski egzamin z historii Polski.

2014-01-07 15:52:06 Dlaczego niezależna matura?

Portret pana Jana Rzetelna matura z prawdziwej historii Polski!

Szanowni Państwo, drodzy znajomi i przyjaciele z mojej półwiekowej wędrówki przez Polskę. Dotarłem do takiego miejsca swego losu, że próbuję zrobić coś pożytecznego poza moją profesją. Dlatego powołałem fundację Towarzystwo Patriotyczne. Jednym z pierwszych, ważniejszych projektów fundacji jest przeprowadzenie „rzetelnej matury z prawdziwej historii Polski”.

Pomysł wynika ze skandalicznie niskiego poziomu wiedzy historycznej młodych pokoleń. Szkoła i media jakby celowo ograniczają polską pamięć. Powstają filmy, książki, sztuki wręcz fałszujące najważniejsze wydarzenia,  jak np. II Wojnę Światową. Już w III RP wyrosło pokolenie nie mające pojęcia co tu się działo za życia ich poprzedników.

Na całe szczęście istnieją jeszcze środowiska rozumiejące wagę przeszłości dla teraźniejszości. Do nich zwracam się z prośbą o pomoc: merytoryczną i organizacyjną. Nauczycieli historii proszę o przysyłanie propozycji zasobu programowego matury,  a organizacje społeczne, pozarządowe proszę o zgłoszenie chęci współpracy.

Czy nasza akcja się powiedzie, zależy od Was! I od tego czy znajdzie się w Polsce młodzież licealna i studencka, która chce znać niesamowitą, heroiczną, barwną historię swego kraju.

Serdecznie pozdrawiam, czekam na odzew.

2013-01-19 09:13:59 Dlaczego
2013-01-19 09:14:36 Chcę zdawać [pdb_signup]
2014-08-29 12:14:04 Gratulujemy finalistom! Gratulujemy finalistom!
2014-05-07 15:47:38 Dlaczego niezależna matura.

Portret pana Jana Rzetelna matura z prawdziwej historii Polski!

Serdecznie pozdrawiam, czekam na odzew.

Jan Pietrzak

2014-02-20 11:37:23 Organizator Organizatorem Matury z Orłem Białym jest:
Towarzystwo Patriotyczne – Fundacja Jana Pietrzakastrona: www.towarzystwopatriotyczne.org
email: kontakt@towarzystwopatriotyczne.org

2014-01-07 16:28:31 Organizatorzy Organizatorem niezależnej matury z historii jest:
email: kontakt@towarzystwopatriotyczne.org

Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli do współpracy, a szczególnie regionalne organizacje społeczne, które podejmą się lokalnej organizacji egzaminu maturalnego.

2014-01-07 16:12:38 Organizatorzy
Organizatorem niezależnej matury z historii jest Towarzystwo Patriotyczne – Fundacja Jana Pietrzaka.
Królewicza Jakuba 84B
Warszawa 02-956
tel/faks: 22 842 48 07
2013-01-19 09:17:28 Organizator Organizatorem Matury z Orłem Białym jest:

2014-01-07 16:11:40 Organizatorzy
Królewicza Jakuba 84B
Warszawa 02-956
tel/faks: 22 842 48 07
Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli do współpracy, a szczególnie regionalne organzacje społeczne, które podejmą się lokalnej organizacji egzaminu maturalnego.
2013-01-19 09:17:39 Kontakt Jeśłi chcesz się z nami skontaktowac wypełnij formularz:

[contact_form]

Fundacja Jana Pietrzaka