9 thoughts on “Biały Orzeł wzywa na maturę! – Felieton Jana Pietrzaka

 1. Hetman

  Szanowny Panie Janie! W czasach tak smutnych, kiedy kolejni przedstawicieli polskiej kultury kompromitują jako marionetki meanstreamu, Pana postawa, słowa i działania dają ogromną nadzieję. Bardzo za to Panu dziękuję! Kiedyś fragment naszego hymnu: „póki my żyjemy” – rozumiałem rozumiałem ilościowo, teraz znacznie inaczej (w domyśle tacy jak my). Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego!

  Reply
 2. MrYTscuks

  Program musi być nie tylko merytorycznie dobry, ale również Ciekawy dla młodzieży. Ja osobiście do lekcji historii nie bardzo się przykładałem i teraz bardzo nad tym ubolewam. Oczywiście biję się w piersi i nie zrzucam winy na „system” – nie mniej jednak jeśli w naszym kraju nie będzie atmosfery poszanowania patriotyzmu, to nawet dobrym programem młodzież się nie zainteresuje. Bo jak młodego człowieka, który na co dzień zderza się z performance’ami w stylu „Polska flaga w psiej kupie” można zainteresować powstaniom listopadowym.
  http://www.youtube.com/watch?v=CFGiGTpNXRw

  Reply
 3. analizafilmu

  Ile przeżyły cztery pokolenia Pietrzaków, to da się zrozumieć jeśli się zastanowi, ile my przeżywmy wspaniałości tylko z jednym z tych pokoleń.

  Jeśli młodzian Polskę kocha,
  niechaj idzie w ślady Stocha.
  A gdy już zacznie dążyć do tego,
  to ma zwycięstwo Orła Białego.
  http://www.youtube.com/watch?v=CFGiGTpNXRw

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.