Pierwsze spotkanie z władzami Warszawy w sprawie budowy Łuku Triumfalnego

okładkaZ przyjemnością informujemy, że po długim oczekiwaniu otrzymaliśmy odpowiedź władz Warszawy w sprawie budowy Łuku Triumfalnego z podziękowaniem za podjęcie tej idei i poparciem dla jej realizacji oraz  z zaproszeniem na spotkanie do stołecznego ratusza.

25 marca przedstawiciele Towarzystwa Patriotycznego w składzie : Wiesław Johann Przewodniczący Rady Społecznej, Rafał Ziemkiewicz Wiceprezes, Janusz Śniadek Wiceprezes oraz Wojciech Boberski Koordynator do spraw Łuku Triumfalnego spotkali się z Wiceprezydentem Warszawy Jerzym Wojciechowiczem aby rozpocząć rozmowy w sprawie lokalizacji.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Stowarzyszenia Patriotycznego  Serenissima pod przewodnictwem Prezesa Tomasza Stasiaka.

Towarzystwo Patriotyczne przygotowało na spotkanie dwie wstępne propozycje lokalizacji na prawym brzegu Wisły opracowane przez  Wojciecha Boberskiego. . „RATUSZOWA” oraz ” PORT PRASKI”

Podczas spotkania dyskutowano także  inne możliwości lokalizacji monumentu. Wielkim osiągnięciem tego spotkania jest fakt, że wszyscy uczestnicy przychylili się do stanowiska Towarzystwa Patriotycznego, że wyznaczona lokalizacja powinna być adekwatna do rangi wydarzenia historycznego jakim było powstrzymanie bolszewickiej nawały w 1920 roku, wydarzenia przełomowego dla dziejów Polski i Europy. A nie ( jak wcześniej proponowano) wstydliwie zepchnięta na peryferie miasta.

Za cztery tygodnie Prezydent wyznaczył termin następnego spotkania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

One thought on “Pierwsze spotkanie z władzami Warszawy w sprawie budowy Łuku Triumfalnego

  1. Agamemnon

    „25 marca przedstawiciele Towarzystwa Patriotycznego w składzie : Wiesław Johann Przewodniczący Rady Społecznej, Rafał Ziemkiewicz Wiceprezes, Janusz Śniadek Wiceprezes oraz Wojciech Boberski Koordynator do spraw Łuku Triumfalnego spotkali się z Wiceprezydentem Warszawy Jerzym Wojciechowiczem”

    Tyle,że zarząd miasta Warszawy sprawuje władzę nielegalnie. Wybory do władz samorządowych 2014 r. zostały sfałszowane. PKW podała, że „naliczono” ponad 5 milionów głosów nieważnych (!)oraz niezliczona ilość naruszeń zasad gwarantujących uczciwość wyborów. To niepodważalny dowód na sfałszowanie wyborów. W czyim interesie zatem leży uwiarygodnianie władzy nielegalnej?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.