Cykl koncertów Niepodległość 100+

Wiosną rozpoczęliśmy organizację cyklu ogólnopolskich koncertów dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. pt. Niepodległość 100+

Projekt Towarzystwa Patriotycznego polega na zorganizowaniu w jubileuszowym roku stulecia odzyskania niepodległości serii otwartych koncertów i wydarzeń kulturalnych w rożnych miastach Polski dla uczczenia i radosnego świętowania polskiego zwycięstwa. Scenariusz i reżyseria Jana Pietrzaka przewidują udział w spektaklach wykonawców różnych pokoleń w repertuarze patriotycznym ,historycznym i kabaretowym. Celem projektu jest uczczenie rocznicy,  podkreślenie znaczenia kultury w  podtrzymaniu ducha narodu polskiego, przypomnienie twórców i ich utworów. Wybór żartów z  różnych epok historycznych z bogatej międzywojennej i powojennej tradycji kabaretowej. Program kabaretowy jako zwierciadło 100 letniej niepodległości. Program przewiduje wspólne śpiewanie legendarnych refrenów w atmosferze wyjaśniania okoliczności powstawania historycznych pieśni.

Za nami siedem koncertów, które spotkały się z niezwykle gorącym przyjęciem  widzów.

Kolejne spotkanie  z tego cyklu  planujemy 17 sierpnia w rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Cykl współfinansuje Fundacja PZU,  Narodowe Centrum Kultury, oraz Fundacja Energa.