Cegiełki na budowę Łuku Triumfalnego

Cegiełki na budowę Łuku Triumfalnego Bitwy Warszawskiej

\Pwpwbs1EPpawelCegiełkaawers cegielka_50_16_01_2015.tif \Pwpwbs1EPpawelCegiełkaawers cegielka_100_16_01_2015.tif \Pwpwbs1EPpawelCegiełkaawers cegielka_500_16_01_2015.tif\Pwpwbs1EPpawelCegiełkaawers cegielka_1000_16_01_2015.tif

Pamiątkowe cegiełki wartościowe specjalnie zabezpieczone UV ze znakiem wodnym wydrukowane w Polskiej  Wytwórni Papierów Wartościowych można kupić wpłacając na specjalne konto:

60 1020 1068 0000 1102 0272 7360. W tytule przelewu prosimy podać imię, nazwisko oraz adres do wysłania cegiełki.

Dla  przelewów zagranicznych:             IBAN: PL         Kod BIC (Swift):  BPKOPLPW

Po otrzymaniu wpłaty wysyłamy cegiełkę pocztą poleconą na nasz koszt.

6 thoughts on “Cegiełki na budowę Łuku Triumfalnego

 1. jasski

  Niewiele jest osób tak zasłużonych i oddanych sprawie Polski Jak Pan Janusz Pietrzak. Dzięki takim ludziom Polska Jeszcze istnieje. Ja sam mieszkając w małej miejscowości po przebudzeniu się nie mam z kim rozmawiać zbytnio.

  Reply
 2. Jolanta i Jan Nałęczowie

  Z całego serca popieramy ideę budowy Łuku Triumfalnego upamiętniającego zwycięstwo Polski w Bitwie Warszawskiej.Cegiełkę kupimy bezwarunkowo i wszystkich zachęcamy do tego samego!!!!!!

  Reply
 3. Janusz40

  5.04.2011 13:26Kategoria: Historia Odsłon: 192 0 Komentuj
  Sprawa do załatwienia

  Redaktor Łukasz Warzecha w swoim świetnym felietonie dotyczacym nazwy Stadionu Narodowego przypomniał o ważnej sprawie do załatwienia – o pomniku upamiętniajacym wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej, o pomniku upamietniającym tragicznie zmarłych Prezydentów Rzeczypospolitej Polski. Prezydent Komorowski uważa, że Prezydentowi Kaczyńskiemu pomnik jest niepotrzebny, bo przecież ma „królewski, na Wawelu”. Jest jednak różnica między pomnikiem a nagrobkiem (grobowcem), ponadto to trochę przypomina kabaret z głębokiego PRL, kiedy na propozycję kupna sukni dla żony pod choinkę- ówczesny chłoporobotnik stwierdził, że przecież żona suknię ma. U nas w Polsce przywiązuje się duże znaczenie dla symboli, pamiątek i znaków narodowych, tak samo, jak u innych wielkich narodów. Różnych pomników upiększających miasto – Londyn, Paryż czy Rzym – posiadają przynajmniej po sto razy więcej.

  Dlaczego nie ma zgody ani inicjatywy budowy pomnika ze strony władz – wszyscy doskonale wiedzą, aczkolwiek pobudki takiego stanowiska są dość niskie. Składam propozycję dla społeczeństwa, dla narodu (przy uprzejmości i przychylności komentatorów i dziennikarzy), swoistej ucieczki do przodu; mianowicie BUDOWĘ OŁTARZA OJCZYZNY.

  Monumentalne, pięknie zakomponowane, poważne miejsce, gdzie odbywałyby się uroczystości i celebrowane narodowe święta. Takie wspaniałe, honorowe miejsca-place posiada szereg europejskich stolic. Naturalnym, spełniającym wszystkie oczekiwania miejscem na takie narodowe sanktuarium na otwartym powietrzu, wydaje się być Plac Józefa Piłsudskiego. Myślę, że dawna Oś Saska mogłaby być znakomitą osią symetrii całego założenia. W artystycznie zakomponowanym NARODOWYM OŁTARZU OJCZYZNY byłby oczywiście istniejący Pomnik Nieznanego Żołnierza, powinny się znaleźć pomniki chwały, może w formie łuku tryumfalnego: Grunwald, Kłuszyn, Częstochowa, Wiedeń, Bitwa Warszawska, Monte Cassino, Falaise, także pomniki narodowych tragedii: Katyń, Oświęcim, Powstanie Warszawskie, Smoleńsk. Ostateczny kształt byłby określony w drodze konkursu (może międzynarodowego). W żadnej mierze nie mam na myśli pompatycznej „maszyny do pisania”, która nosi tę szlachetną nazwę.

  Najważniejsza rzecz w całym przedsięwzięciu: proponuję finansowanie budowy OŁTARZA OJCZYZNY – społeczne, z dobrowolnych składek Polaków. Wierzę głęboko w ofiarność POLSKIEGO NARODU. Jest oczywiste, że pojawią się głosy oponentów: są w Polsce ważne i pilne potrzeby, a nie kolejne sanktuarium. Po pierwsze, to nie byłoby kolejne sanktuarium, lecz miejsce jedyne i niepowtarzalne w historii Polski, po drugie – są potrzeby ducha – może ważniejsze i pilniejsze.

  W tym duchu pisałem w ubiegłym roku; odzew był niestety niewielki. Teraz pozbyłem sie jakichkolwiek złudzeń. Rządzącym politycznym ugrupowaniom obce jest jakiekolwiek sacrum, liczą sie wyłacznie działania mające utrwalić ich władze. Ta inicjatywa musi jeszcze czekać.

  Reply
 4. Jerzy

  Z całego serca popieram! Cegiełka już zakupiona. Fundacjo – popracuj nad rozpropagowaniem strony, wcale nie jest tak latwo w znalezc w Internecie.

  Reply
 5. Elżbieta

  Wspaniała inicjatywa. Najwyższy czas pokazać Światu, że to Polska uratowała wtedy Europę przed nawałą barbarzyńskiego bolszewizmu.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.