Felietony na YouTube

Szanowny Panie Janie,

Uważam, ze wspaniale się stało, iż można Pana felietony oglądać na YouTube. Zawsze z niecierpliwością wyczekuje następnego felietonu. Takie media jak YouTube dają możliwość dotarcia do szerokiego kręgu społeczeństwa. Bardzo mnie cieszy, iż powstało Towarzystwo Patriotyczne – wspaniała inicjatywa.

POLITYKA HISTORYCZNA

Niemiecki film “Nasze matki, nasi ojcowie” udowadnia nam, iż to tylko chyba w Polsce polityka historyczna jest zwalczana, podczas gdy nasi sąsiedzi są aktywni w tej dziedzinie.

Niestety na ten rząd nie ma co liczyć – żadnej spójnej polityki historycznej prowadził on nie będzie. Być może w przyszłości doczekamy się rządu, który doceni role polityki historycznej. Sp. Prezydent Kaczyński bardzo wiele zrobił w tej dziedzinie.

KANAŁY HISTORYCZNE NA YOUTUBE

Brak mi specjalnych kanałów tematycznych na YouTube, które by popularyzowały wiedze o Polsce, polskiej historii. Z zażenowaniem stwierdziłem, iż wiele mitów o historii Polski żyje w świadomości Amerykanów (mit ataku polskiej kawalerii na czołgi niemieckie – stworzony przez niemiecka propagandę). Ktoś zrobił i zamieścił amatorski film, który próbuje walczyć z tym mitem ataku kawalerii na czołgi, ale powinniśmy jako naród być bardziej aktywni w tej walce. Szansa jest dla nas YouTube gdyż stwarza on możliwość dotarcia do niezliczonej liczby osób – w ten sposób można wygrać z ignorowaniem narodu przez TVN czy TVP. Problemem jest fakt, iż wiele filmów występuje jedynie w języku polskim oraz są one mało profesjonalnie zmontowane.

Dobrze by było gdyby powstały profesjonalne filmy do zamieszczenia na YouTube z napisami po angielsku (a być może i w innych językach), aby walczyć o prawdę nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

ŚLEDZTWO SMOLENSKIE

Obecnie kończę studia MBA w USA i z racji przebywania tutaj – staram się przybliżać tematykę katastrofy smoleńskiej i śledztwa prowadzonego przez ministra A. Maciarewicza. Miałem ten zaszczyt poznania sp. prof. Janusza Kochanowskiego (Rzecznika Praw Obywatelskich) toteż uważam za swoja powinność informować Amerykanów, aby wiedzieli o Katyniu i Smoleńsku.

Dobrze by było gdyby powstały profesjonalne filmy do zamieszczenia na YouTube z napisami po angielsku (a być może i w innych językach), aby walczyć o prawdę. Niestety, na YouTube prym wiodą filmy oparte o rosyjski raport MAKu i wielu internautów ma już wyrobione zdanie na temat odpowiedzialności polskich pilotów i nacisku polskiego prezydenta sp. prof. Lecha Kaczyńskiego lub sp. generała Błasika. Zauważyłem ze istnieją konkretni użytkownicy YouTube, którym bardzo zależy na promowanie raportu MAKu i obarczanie odpowiedzialnością za katastrofę wyżej wymienione osoby.

Jeżeli takie filmy by powstały po polsku – ja mogę pomoc i na pewno wiele osób również w tłumaczeniu na inne języki. Bardzo dobrze by się stało gdyby te filmy były zatwierdzone przez komisje parlamentarną i/lub Towarzystwo Patriotyczne, aby nadać im wyższa rangę. Wiem, ze minister A. Maciarewicz jest bardzo zajęty ale musi jak najwięcej osób w przystępnej formie dowiadywać się o działaniach tej komisji. W przeciwnym razie naród zostanie oszukany przez rząd i łże-media.  

II WOJNA SWIATOWA

Wielkie osiągniecia Polski w czasie II Wojny światowej nie doczekały się do tej pory opracowania w języku angielskim, ale i polskim. Każdy kraj musi walczyć o swoja historie. Polska na tle innych krajów europejskich może być ze swojej historii dumna.

Najlepszym przykładem dużego osiągniecia II RP, a który nie jest odpowiednio rozpropagowany, jest rozszyfrowanie przez polskich matematyków niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. Był to olbrzymi polski sukces – gdyby powstały krótkie filmy na YouTube byłoby to bardzo promujące wizerunek Polski. Na YouTube można zobaczyć wiele filmów o maszynie szyfrującej Enigma, ale są to produkcje amerykańskie lub brytyjskie i pomijające często lub umniejszające role polskich matematyków.

Również na Amazon.com żadnej pozycji anglojęzycznej o polskich matematykach i ich dokonaniu nie ma a z polskiej historii lub literatury jest bardzo mało pozycji (szczególnie w wersji cyfrowej).

Pozdrawiam serdecznie

Łącze wyrazy szacunku

Maciej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.