Napiszcie do nas!

-
(64)
<
(4) Krzysztof
email

Kiedy tłumaczę kolegom w pracy jakieś zagadnienie związane z patriotyzmem śmieją sie ze mnie jakbym powiedzial fajny żart...Hm.. Niestety. Większość dolnoślązaków z jakim mam styczność swoje poglądy wyraża dość jasno, właściwie w jednym zdaniu "Ten kraj nic dla mnie nie zrobił" Czemu więc mam się go trzymac skoro będe klepał bidę, nawet jeśli będziemy pracować oboje z żoną (coś w tym jest) wszystko jedno gdzie będę mieszkał byle płacili. Zamieniono patriotyzm, umiłowanie ojczyzny na pęd do materialnego posiadania. Jestem osamotniony w dośc radykalnych poglądach oczywiście patriotycznych. Ciągle powtarzam kolegom że mimo 40-stki załapie się jeszcze na rzucanie kamieniami z torowisk bo coś w końcu musi się zmienić jakoś trzeba pogonić tę bandę. Zgadzam się z tym co mówi Jan Pietrzak ale czy to nie za mało? Wsród moich rówieśników nie spotkałem ani jednego który myślałby podobnie do mnie? Jestem więc samotny w swoich poglądach, może trochę naiwny? Mam poczucie że powinienem żyć w innych czasach. Szkoda że nie ma organizacji która skupia takich właśnie samotników.

Krzysztof

(3) Krzysztof Masłyk

Panie Janie,

Jestem młodym dobrze wykształconym Polakiem i jestem dumny z tego.

Podziwiam Pana za odwagę, za patriotyzm, za uparte manifestowanie wartości, w które Pan głęboko wierzy.

Widziałem Pana na Youtube i zrobił Pan na mnie duuże wrażenie.

Życzę dużo zdrowia i dalszych sukcesów w uświadamianiu Polaków omamionych przez media mainstreamowe.

--
z poważaniem
Krzysztof Masłyk


(2) Andrzej
url  email

Nie sądziłem, że dożyję takich czasów, w których “Bóg Honor i Ojczyzna” będą wstydliwymi słowami dla znacznej liczby – oby nie większości, młodych Polaków. Efekty wynaradawiania, osiągnęte przez ekipę wnuka volksdetcha, są większe niż 150 lat działań zaborców. Jeśli będziemy na to spokojnie patrzeć, to obudzimy się za późno! Teraz zdaję sobie sprawę z poczynań Litwinów. Dotychczas uważałem ich działania za chorą frustrację, na tematy narodowe. Teraz wiem, czym takie działania są spowodowane. Nie chcą aby było z ich młodzieżą, tak jak jest w Polsce!

(1) Maciej

Szanowny Panie Janie,

Uważam, ze wspaniale się stało, iż można Pana felietony oglądać na YouTube. Zawsze z niecierpliwością wyczekuje następnego felietonu. Takie media jak YouTube dają możliwość dotarcia do szerokiego kręgu społeczeństwa. Bardzo mnie cieszy, iż powstało Towarzystwo Patriotyczne – wspaniała inicjatywa.

POLITYKA HISTORYCZNA

Niemiecki film “Nasze matki, nasi ojcowie” udowadnia nam, iż to tylko chyba w Polsce polityka historyczna jest zwalczana, podczas gdy nasi sąsiedzi są aktywni w tej dziedzinie.

Niestety na ten rząd nie ma co liczyć – żadnej spójnej polityki historycznej prowadził on nie będzie. Być może w przyszłości doczekamy się rządu, który doceni role polityki historycznej. Sp. Prezydent Kaczyński bardzo wiele zrobił w tej dziedzinie.

KANAŁY HISTORYCZNE NA YOUTUBE

Brak mi specjalnych kanałów tematycznych na YouTube, które by popularyzowały wiedze o Polsce, polskiej historii. Z zażenowaniem stwierdziłem, iż wiele mitów o historii Polski żyje w świadomości Amerykanów (mit ataku polskiej kawalerii na czołgi niemieckie – stworzony przez niemiecka propagandę). Ktoś zrobił i zamieścił amatorski film, który próbuje walczyć z tym mitem ataku kawalerii na czołgi, ale powinniśmy jako naród być bardziej aktywni w tej walce. Szansa jest dla nas YouTube gdyż stwarza on możliwość dotarcia do niezliczonej liczby osób – w ten sposób można wygrać z ignorowaniem narodu przez TVN czy TVP. Problemem jest fakt, iż wiele filmów występuje jedynie w języku polskim oraz są one mało profesjonalnie zmontowane.

Dobrze by było gdyby powstały profesjonalne filmy do zamieszczenia na YouTube z napisami po angielsku (a być może i w innych językach), aby walczyć o prawdę nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

ŚLEDZTWO SMOLENSKIE

Obecnie kończę studia MBA w USA i z racji przebywania tutaj – staram się przybliżać tematykę katastrofy smoleńskiej i śledztwa prowadzonego przez ministra A. Maciarewicza. Miałem ten zaszczyt poznania sp. prof. Janusza Kochanowskiego (Rzecznika Praw Obywatelskich) toteż uważam za swoja powinność informować Amerykanów, aby wiedzieli o Katyniu i Smoleńsku.

Dobrze by było gdyby powstały profesjonalne filmy do zamieszczenia na YouTube z napisami po angielsku (a być może i w innych językach), aby walczyć o prawdę. Niestety, na YouTube prym wiodą filmy oparte o rosyjski raport MAKu i wielu internautów ma już wyrobione zdanie na temat odpowiedzialności polskich pilotów i nacisku polskiego prezydenta sp. prof. Lecha Kaczyńskiego lub sp. generała Błasika. Zauważyłem ze istnieją konkretni użytkownicy YouTube, którym bardzo zależy na promowanie raportu MAKu i obarczanie odpowiedzialnością za katastrofę wyżej wymienione osoby.

Jeżeli takie filmy by powstały po polsku – ja mogę pomoc i na pewno wiele osób również w tłumaczeniu na inne języki. Bardzo dobrze by się stało gdyby te filmy były zatwierdzone przez komisje parlamentarną i/lub Towarzystwo Patriotyczne, aby nadać im wyższa rangę. Wiem, ze minister A. Maciarewicz jest bardzo zajęty ale musi jak najwięcej osób w przystępnej formie dowiadywać się o działaniach tej komisji. W przeciwnym razie naród zostanie oszukany przez rząd i łże-media.

II WOJNA SWIATOWA

Wielkie osiągniecia Polski w czasie II Wojny światowej nie doczekały się do tej pory opracowania w języku angielskim, ale i polskim. Każdy kraj musi walczyć o swoja historie. Polska na tle innych krajów europejskich może być ze swojej historii dumna.

Najlepszym przykładem dużego osiągniecia II RP, a który nie jest odpowiednio rozpropagowany, jest rozszyfrowanie przez polskich matematyków niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. Był to olbrzymi polski sukces – gdyby powstały krótkie filmy na YouTube byłoby to bardzo promujące wizerunek Polski. Na YouTube można zobaczyć wiele filmów o maszynie szyfrującej Enigma, ale są to produkcje amerykańskie lub brytyjskie i pomijające często lub umniejszające role polskich matematyków.

Również na Amazon.com żadnej pozycji anglojęzycznej o polskich matematykach i ich dokonaniu nie ma a z polskiej historii lub literatury jest bardzo mało pozycji (szczególnie w wersji cyfrowej).

Pozdrawiam serdecznie

Łącze wyrazy szacunku

Maciej

<

 Imię *
 Email
 WWW
 Tekst *
* Obowiązkowy

Zabezpieczenie antyspamowe
Proszę wprowadzić odpowiednią kombinację liter i cyfr w pole tekstowe zanim wyślesz wpis do księgi gości.
captcha

10 thoughts on “Napiszcie do nas!

 1. Marek

  dROGI pANIE jANIE!! Zadne agentury POlszewickie ,feminazistowskie zydokomuny nie powstrzymaja 3000letniego Narodu Polskiego przed wystawieniem wielkiego Luku Triumfalnego sp.gen.Rozwadowskiego!!!na co wplacilem kolejna cegiełkę 50zl

  Reply
 2. Krzysztof Munnich

  Monumentalny Łuk Triumfalny Zwycięstwa 1920 r. TYLKO nad Wisłą, na przedłużeniu „Osi Saskiej”. Zróbmy wszystko by to optymalne rozwiązanie nie zostało zaprzepaszczone!

  Reply
 3. Krzysztof Munnich

  Monumentalny Łuk Triumfalny Zwycięstwa 1920 r. TYLKO nad Wisłą – na przedłużeniu „Osi Saskiej”. Zróbmy wszystko by to optymalne rozwiązanie nie zostało zaprzepaszczone!

  Reply
 4. Andrzej z Opola

  Lokalizacja pomnika Łuku Triumfalnego Bitwy Warszawskiej powinna byc nad Wisla co zgodne jest
  z pierwszym pomyslem Pana Janka Pietrzaka , a ponadto odpowiada odczuciom historycznym „cudu nad Wisla” . Taki projekt to bédzie CUD i mozna go juz dzisiaj przygotowac , a nie wiadomo czy obecne wladze Warszawy nie wskaza gorszej i nie do przyjecia lokalizacji. Przebudowa Palacu Kultury wzbudzi wiele kontrowersji i bedzie przedluzac proces projektowy , a czasu mamy coraz to mniej bo juz za 4 lata 100 rocznica bitwy.

  Reply
 5. wujekWojtek

  PO ZDEMONTOWNIU OBECNEJ IGLICY RAMIONA LUKUWINNY SKRZYZOWANE NAD BRYŁA PALACU ZWIENCZYC KRZYŻEM NA CZEŚĆ JANA PAWŁA II

  Reply
 6. Marek Starzycki

  Panie Sławomirze Siwek!
  Bardzo mi Pana żal. Proszę się leczyć.
  Ponadto chłopi po wojnie tak się popisali, że wygnali Wincentego Witosa z kraju.
  Później zdradzili, dokonując z Targowicą Obywatelską zamachu stanu obalając z Bolkiem
  i Wachowskim patriotyczny rząd Jana Olszewskiego aby mogła zaistnieć
  III Rzeczpospolita Ubecka.
  Pan już nie pamięta, jak Wachowski przywitał tę bandę zdrajców podczas czerwcowej nocy
  staropolskim ” zdrastwujtie „.

  Reply
 7. Marek Starzycki

  Drogi Przemysławie!
  Piszesz bzdury.Powinieneś wiedzieć, że świat nie był wtedy taki prosty. Może podaj źródło swojej wiedzy ( jakieś opracowania historyczne? ). Może nie wiesz, ale o dzisiejszych politykach mówi się dokładnie to samo.
  Ponadto Piłsudski nie przypisywał sobie zwycięstwa nad dziczą ze wschodu. Sam pisał: przybyłem, gdy już przebrzmiały armaty.
  Natomiast Jezus Chrystus i Matka Najświętsza nie mieli z tym zwycięstwem nic wspólnego, ale raczej oficerowie polscy dawnej armii rosyjskiej, którzy znali jej strategię na pamięć.
  Dowodem na to, są wiekie zwycięstwa Polski przedchrześcijańskiej – Państwa Lecha.

  Reply
 8. ZTP

  Budowa pomnika będzie probierzem „Jaka Polska” także dla wielu organizacji i administracji państwowej. WYSŁUCHAŁEM APELU PANA JANA PIETRZAKA W TELEWIZJI REPUBLIKA DO POLAKÓW! ATO CHYBA ZA MAŁO, APEL POWINNNA POPRZEĆ CAŁA POLSKA! Bo Polska to nie tylko obywatele ale i organizacje!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.