Koncert Niepodległości 2014

Nagrody Towarzystwa Patriotycznego8 listopada odbył się Koncert Niepodległości organizowany przez Towarzystwo Patriotyczne i uroczysta Gala wręczenia nagród  przyznawanych przez Kapitułę Towarzystwa w składzie Wiesław Johann, Jan Żaryn , Józef Orzeł.

Laureatem tegorocznej nagrody głównej „Żeby Polska była Polską” jest

PROFESOR ANDRZEJ NOWAK

ZA PASJONUJĄCĄ, PROWADZONĄ NIESTRUDZENIE, NA WIELU POLACH, W RÓŻNYCH FORMACH OPOWIEŚĆ O DZIEJACH POLSKI.

ZA DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWĄ, PUBLICYSTYCZNĄ I SPOŁECZNĄ ZGODNĄ Z NAJLEPSZYMI WZORAMI RZETELNOŚCI I TROSKI O POLSKĘ.

Podczas koncertu nagrodzeni zostali także

pema_20141108_133

WYBITNI ZNAWCY HISTORII POLSKI I NARODU POLSKIEGO

czyli  finaliści tegorocznego  ogólnopolskiego egzaminu” Matura z Orłem Białym”, zorganizowanym przez Towarzystwo Patriotyczne:

Helena Kocur, uczennica Liceum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej z miejscowości Rydułtowy, Mariusz Solecki, nauczyciel l języka polskiego z Katowic, Karol  Rozenberg ekonomista , analityk kredytowy z miejscowości Sztum, Wanda Głażewska, technolog żywienia z Ostrołęki oraz Urszula Barczyk z miejscowości Szalowa , Asystentka Zarządu absolwentka kierunku: język i kultura Rosji na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Laureaci Matury z Orłem Białym otrzymali nagrody finansowe i rzeczowe ufundowane przez: Senatora Grzegorza Biereckiego, Prezesa Rafała Matusiaka,Zenona Łupinę, Dyrektora Centrum Polskiego im Ignacego Paderewskiego w Brukseli,  Redaktora Naczelnego Gazeety Polskiej Tomasza Sakiewicza,Posła Janusza Śniadka , Olgi i Wiesława  Johann oraz Józefa Małobęckiego i Leszka Pawlika przedstawicieli Polonii USA.

W części artystycznej wystąpili  Karol Radziwonowicz, Leszek Długosz, Ewa Dałkowska, Marcin Wolski, Ryszard Makowski, Leszek Czajkowski. Całość prowadził Jan Pietrzak.

Wyjątkową atrakcją tego wieczoru była ekipa Browaru Ciechan  reprezentowana przez Husarzy w strojach z epoki pod dowództwem samego Prezesa Browarów Regionalnych Pana  Marka  Jakubiaka serwująca gościom swoje znakomite piwo.

pema_20141108_113GALERIA ZDJĘĆ – KONRAD FALĘCKI

Oto relacja filmowa z Koncertu zrealizowana przez Solidarnych 2010 DZIĘKUJEMY!

One thought on “Koncert Niepodległości 2014

  1. Paweł

    To była wspaniała uroczystość, dzięki pięknym ludziom. Duch w Narodzie nie zanika, on się odradza się. Obyśmy umieli oraz chcieli to dostrzec i dla pożytku Rzeczpospolitej wykorzystać.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.