Finał Maturyz Orłem Białym – Dziękujemy uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAGaleria FOTO

21 października odbył się finał ogólnopolskiego egzaminu z dziejów narodu i państwa polskiego zorganizowanego przez Towarzystwo Patriotyczne.

Przed komisją historyków w składzie : prof. Andrzej Nowak, mgr Jarosław Schabieński, dr A. Wroński, prof. Jan Żaryn stanęło 13 finalistów. Autorów najlepszych prac pisemnych.

Mimo tremy maturzyści odpowiadali znakomicie prezentując nie tylko swoją wiedzę ale także wyrażając opinie na temat  zagadnień historycznych z różnych epok.

Poziom był bardzo wyrównany i jury nie miało łatwego zadania. Ostatecznie wyłoniono 5 najlepszych z najlepszych, którzy otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Fundatorów : osoby prywatne i instytucje. Wśród nagród finansowych i rzeczowych jest także 3 dniowa wycieczka do Brukseli z pobytem w Centrum Polskim im. Ignacego Paderewskiego i zwiedzaniem miasta.

Pierwszą nagrodę zdobyła licealistka  17 letnia Helena Kocur z miejscowości Rydułtowy, która przyjechała na egzamin w towarzystwie mamy.

Kolejne miejsca zajęli: Mariusz Solecki z Katowic, Karol Rozenberg  z miejscowości Sztum, Wanda Głażewska z Ostrołęki oraz Urszula Barczyk z Szalowej .

Nagrody zostaną wręczone 8 listopada podczas dorocznego Koncertu Niepodległości organizowanego przez Towarzystwo Patriotyczne

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w naszym egzaminie!

Wielkie podziękowania dla historyków, którzy mimo wielu obowiązków znaleźli czas na spotkanie z maturzystami.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.